Τετάρτη 6 Απριλίου 2016

Ισοπαλία 1 - 1, εκτός έδρας για την ομάδα μας !

Στο γήπεδο της Βουνοπλαγιάς η ομάδα μας έφερε ισοπαλία 1 - 1 (0 - 1), με την τοπική ομάδα του ΠΑΣ Αλμυρού.
Σε ένα παιχνίδι που η ομάδα μας είχε τον έλεγχο του αγώνα και άξιζε 100% την νίκη, η ατυχία, τα δοκάρια και ο πολύ καλός τερματοφύλακας της αντιπάλου ομάδας στέρησαν την νίκη από την ομάδα μας.
Η ομάδα μας, ήταν πολύ καλή στο πρώτο ημίχρονο και κατάφερε να προηγηθεί στο 12΄ με ωραίο γκολ του Β. Τσαραώση, για να κλείσει το ημίχρονο με 1 - 0 υπέρ της. Στο δεύτερο ημίχρονο, η τοπική ομάδα ανέβασε λίγο την απόδοσή της και σε μια στιγμή αδράνειας της ομάδος μας, κατάφερε να ισοφαρίσει σε 1 - 1. Ο έλεγχος του αγώνα ανήκει σαφώς στην ομάδα μας, αλλά η ατυχία και όλα τα άλλα που προείπαμε, μας στέρησαν την νίκη !
Από την ομάδα μας ήταν όλοι τους διακριθέντες με κορυφαίους τους Β. Τσαραώση, Β. Κατσαβριά (έβγαλε φοβερή πάσα στον Ηλ. Φορτούνη !), Στ. Μυριούνη, και Στρ. Καπρινιώτη

Στα αξιοσημείωτα, ο πανηγυρισμός της τοπικής ομάδος για...την ισοπαλία !