Κυριακή 18 Ιανουαρίου 2015

Μεγάλη νίκη εκτός έδρας, για την ομάδα μας !

Μετά από μια πάρα πολύ καλή εμφάνιση, ειδικά στο δεύτερο ημίχρονο, η ομάδα μας κέρδισε στο γήπεδο της Νεοκαισάρειας, την ομάδα της Α.Ε. Μικρασιατών, με 1 - 0 (0 - 0).
Στο πρώτο ημίχρονο την υπεροχή είχε η τοπική ομάδα, χωρίς όμως να μας απειλήσει ιδιαίτερα !
Στο δεύτερο ημίχρονο και μέχρι το 80΄, η ομάδα μας είχε την υπεροχή η οποία καρποφόρησε στο 74΄ με ένα τέρμα που πέτυχε ο Γρ. Σιώτας από την μεγάλη περιοχή, κάνοντας το 1 - 0 για την ομάδα μας. Μετά το γκολ, η τοπική ομάδα άρχισε την πίεση μέχρι το τέλος, χωρίς αποτέλεσμα !
Να σημειωθεί η μεγάλη απόκρουση στο 65΄ του Ηλ. Πέτρου, τερματοφύλακα της ομάδος μας που κράτησε το μηδέν !
Η διαιτησία των κ.κ. Τάση, Σιαμέτη και Παπαδόπουλου αρκετά καλή, κράτησε δικαιολογημένα 6΄ καθυστερήσεις, ελέγχεται (κ. Παπαδόπουλος) όμως για την φάση του 84΄ που με ανύπαρκτο οφσάιντ διέκοψε επίθεση της ομάδος μας που θα μπορούσε άνετα να γίνει το 0 - 2 για την ομάδα μας και έτσι να έχει το "πάνω χέρι" σε περίπτωση "τελικής" ισοβαθμίας !
Από την ομάδα μας όλοι οι παίκτες ήταν καλοί, με κορυφαίο τον Πέτρου !