Κυριακή 8 Δεκεμβρίου 2013

Ισοπαλία 0 - 0 η ομάδα μας !

Σε ένα παγωμένο ( ειδικά στο δεύτερο ημίχρονο ) γήπεδο, η ομάδα μας, στο γειτονικό ντέρμπι, έφερε ισοπαλία 0 - 0 με την ομάδα του Κεφαλόβρυσου. Οι πολλές ευκαιρίες χάθηκαν για την ομάδα μας στο πρώτο ημίχρονο, με κορυφαίες τα δύο δοκάρια που είχαμε. Στο δεύτερο ημίχρονο, παρότι είχαμε την υπεροχή, η ομάδα που έχασε κλασικές ευκαιρίες για την επίτευξη ενός τέρματος, ήταν η ομάδα του Κεφαλόβρυσου. Έχασε μοναδικές ευκαιρίες !
Η ανάπτυξη του παιχνιδιού από την ομάδα μας ήταν προβληματική. Το κέντρο δεν μπορούσε να περάσει μία σωστή μπαλιά. Τα μπερδέματα μεταξύ των παικτών ήταν συνεχόμενα. Από την άλλη η ομάδα του Κεφαλόβρυσου, ήταν τυχερή, κέρδιζε όλες τις κόντρες.
Διακριθέντες από την ομάδα μας ήτανε ο Λ. Ναθαναήλ, ο Γ. Πότσης (αποβλήθηκε στο 87΄με δεύτερη κίτρινη), ο Θάνος Δήμας και ο Λ. Μπάγιας στο δεύτερο ημίχρονο.
Στα αξιοσημείωτα του αγώνα ήταν οι 8 αλλαγές των αράουτ που έδωσε ο διαιτητής, κάτι που πρέπει να προβληματίσει τους παίκτες και τους προπονητές και των δύο ομάδων,

Να σημειωθεί πως στο δεύτερο ημίχρονο, η θερμοκρασία στο γήπεδο δεν ξεπερνούσε τους 5 βαθμούς.