Κυριακή 17 Νοεμβρίου 2013

Πωγωνάτος - Ραφταναίοι 5 - 2 !

Σε ένα αγώνα γεμάτο με "κλωτσιά", η ομάδα μας κέρδισε τους Ραφταναίους με 5 - 2. Η ανοχή του διαιτητή κ. Κολιοφούκα, στο σκληρό και αντιαθλητικό παιχνίδι των φιλοξενουμένων ήταν προκλητικότατη. Δεν υπολόγιζε ούτε τους βοηθούς κ. κ. Μπόσια & Νέο.
Σε διαφορετικές διαιτητικές συνθήκες η ομάδα μας θα μπορούσε να πετύχει ένα πολύ μεγαλύτερο σκορ.
Η ομάδα των Ραφταναίων προηγήθηκε στα πρώτα λεπτά με 0 - 1. Στο 19΄ η ομάδα μας ισοφάρισε σε 1 - 1 με τον Α. Ζενέλη, για να προηγηθεί με 2 - 1 στο 31΄ με τον Γ. Παπάζη και να κλείσει με αυτό το σκορ το ημίχρονο.
Στο δεύτερο ημίχρονο και ενώ άρχισε η "κλωτσιά" να πηγαίνει σύννεφο, η ομάδα μας κέρδισε δίκαιο πέναλτι που μετέτρεψε σε γκολ ( 3 - 1 ) ο Γ. Πότσης. Στο 72΄ ο Β. Τσαραώσης πέτυχε το 4 - 1, στο 79΄ μείωσε η ομάδα των Ραφταναίων σε 4 - 2 και στο 90΄ πάλι ο Β. Τσαραώσης, έκανε το 5 - 2 !
Έτσι όπως εξελίχτηκε ο αγώνας, δεν άφησε πολλά περιθώρια για διακριθέντες.
Αν κάποιος θέλει να πει κάτι θα πρέπει να θαυμάσει την υπομονή των παικτών μας στο σκληρό και αντιαθλητικό παιχνίδι των αντιπάλων.