Κυριακή 24 Νοεμβρίου 2013

Πωγωνάτος - ΑΠΟΕΛ 4 - 3

Υπό συνεχή βροχή και με ένα πάρα πολύ καλό Χρ. Βαρζιώτη ! (ειδικά στο πρώτο ημίχρονο), η ομάδα μας κατάφερε, στο ντέρμπι κορυφής, να κερδίσει την ομάδα του ΑΠΟΕΛ με σκορ 4 - 3 !.
Το σκορ άνοιξαν οι φιλοξενούμενοι μόλις στο 3΄ για να ισοφαρίσει στο 5΄ η ομάδα μας, με κτύπημα πέναλτι από τον Γ. Πότση.
Στο 31΄ ο Χρ. Βαρτζιώτης έκανε το 2 - 1 και στο 36΄ πάλι ο ίδιος έκανε το 3 - 1, με ένα ωραίο σε εκτέλεση τέρμα. Το ημίχρονο έκλεισε με σκορ 3 - 1 για την ομάδα μας.
Στο 59΄ ο Λ. Μπάγιας έκανε το 4 - 1, για να μειώσει το ΑΠΟΕΛ στο 66΄ σε 4 - 2 και στο 72΄ σε 4 - 3.
Ήταν μια παλικαρίσια νίκη για την ομάδα μας.
Εξαιρετική εμφάνιση από τον Χρ. Βαρτζιώτη, ειδικά στο Α΄ημίχρονο. Τον ακολούθησαν σε απόδοση ο Γ. Πότσης, ο Β. Τσαραώσης, Λ. Ναθαναήλ και ο Λ. Μπάγιας, χωρίς βέβαια να υστερήσουν και οι υπόλοιποι !.