Κυριακή 31 Μαρτίου 2013

Περίβλεπτος - Πωγωνάτος 4 - 3 !

Η Ομάδα μας ο Πωγωνάτος, έχασε χθες μοναδική ευκαιρία να πάρει το τρίποντο απέναντι σε μία ομάδα πολύ κατώτερη του. Η ομάδα της Περιβλέπτου που ευνοήθηκε από τον αέρα στο ημίχρονο, προηγήθηκε στο 14΄ με ανύπαρκτο γκολ, που το είδε μόνο ο επόπτης και με αυτό το γκολ έκλεισε το ημίχρονο.
Ξεκινώντας το β΄ημίχρονο ο διαιτητής Παυλίδης (Μαπιτζούκης-Κατέρης), απέβαλε με δεύτερη κίτρινη κάρτα το σέντερ μπακ (Νο 5) της Περιβλέπτου.
Η ομάδα μας ισοφάρισε στο 51΄ με τον Θέμη Βλάχο και στο 56΄ έκανε το 1-2 με τον Πάρη Ζενέλη, στο 72΄ έκανε το 1-3 με τον Χρήστο Βαρτζιώτη και στο αμέσως επόμενο λεπτό, ο Βαγγέλης Τσαραώσης έχασε μοναδική ευκαιρία να κάνει το 1-4 και να τελειώσει τον αγώνα, στέλνοντας την μπάλα στο δοκάρι, αντί αυτού σε αντεπίθεση της Περιβλέπτου, δέχτηκε το 2-3 και στο επόμενο λεπτό (81΄) αποβλήθηκε ο Θέμης Βλάχος με δεύτερη κίτρινη.
Από εκεί και πέρα, έγινε ένας αγώνας θρίλερ, η ομάδα μας δέχτηκε άλλα δύο γκολ και έκλεισε τον αγώνα με το πλασματικό 4 - 3 !.