Κυριακή 30 Οκτωβρίου 2016

Νίκη εντός έδρας με 2 - 1 (0 - 0) για την ομάδα μας

Χωρίς να εντυπωσιάσει και παίζοντας πολύ χαλαρά η ομάδα μας, κέρδισε σήμερα στο γήπεδό μας, την ομάδα της Α.Ε. Γιάννενα με σκορ 2 - 1 και παρέμεινε στην κορυφή της βαθμολογίας.
Το πρώτο ημίχρονο δεν είχε τίποτα το ιδιαίτερο και έκλεισε με σκορ 0 - 0.
Στο δεύτερο ημίχρονο και στο 75΄ άνοιξε το σκορ για την ομάδα μας ο Γιώργος Μπράμις (βλ. βίντεο) με ωραίο σουτ. Στο 80΄ ο Σταύρος Μυριούνης έκανε το 2 - 0 (βλ. βίντεο). Η ομάδα της Α.Ε. Γιάννενα μείωσε στο 84΄ με κεφαλιά μετά από κόρνερ και πίεσε στα τελευταία λεπτά για κάτι καλύτερο, χωρίς όμως να το πετύχει...
Από την ομάδα μας διακρίθηκαν οι...Γιώργος Μπράμις, Βαγγέλης Τσαραώσης, Σταύρος Μυριούνης, Σπύρος Γκορίτσας και Γιάννης Παπάζης καθώς και ο Νικήτας Ναθαναήλ στο δεύτερο ημίχρονο.