Δευτέρα 4 Φεβρουαρίου 2019

Νέα νίκη με 4 - 1 (3 - 1) εντός έδρας για την ομάδα μας !

Παίζοντας κατά διαστήματα πολύ καλό ποδόσφαιρο, η ομάδα μας κέρδισε χθες την ομάδα του Πανζαγορισιακού με 4 - 1.
Στο 3΄ η ομάδα μας άνοιξε το σκορ με απευθείας κτύπημα φάουλ του Κώστα Ντέλλα (βίντεο 1), στο 16΄ ο Στράτος Καπρινιώτης έκανε το 2 - 0 (βίντεο 2)  και στο 18΄ πάλι ο Κώστας Ντέλλας έκανε το 3 - 0 "πάλι" με κτύπημα φάουλ (βίντεο 3). Στο 25΄ η ομάδα του Ζαγορίου, μείωσε σε 3 - 1 με εύστοχο κτύπημα πέναλτι (αυστηρό από τον διαιτητή), έτσι τελείωσε το ημίχρονο.
Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα μας έκανε συντήρηση δυνάμεων και στο 89΄ έκανε το 4 - 1 με τον Θωμά Γιώργα.
Να σημειωθεί πως στο 29΄ η ομάδα μας έχασε πέναλτι (δοκάρι) με τον Κώστα Ντέλλα.

Από την ομάδα μας ξεχώρισαν οι...
Κ. Ντέλλας, Κωστ. Βασάκος, Κ. Κόντος, Χ. Στεφάνου, Γ. Χαρίσης, Μ. Κασίμης και Αλ. Μπουτοβίνας.

Η ομάδα μας έπαιξε με τους...
Δ. Γεράκο, Κ. Βασάκο, Κ. Ντέλλα, Μ. Κασίμη, Στρ. Καπρινιώτη, Στ. Μυριούνη, Κ. Κόντο ( 83΄ Θ. Γεώργας), Βαγγ. Τσαραώση, Γιάννη Χαρίση (87΄ Λ. Μπάγια), Αλ. Μπουτοβίνα, Χρ. Στεφάνου (79΄ Π. Μούτας).

Βίντεο 1

Βίντεο 2

Βίντεο 3

Σημ : Την επόμενη αγωνιστική η ομάδα μας παίζει εκτός έδρας (Γιάννενα) με την ομάδα του ΑΠΟΕΛ. Στον πρώτο γύρο η ομάδα μας είχε κερδίσει εντός έδρας με σκορ 6 - 0.