Σάββατο 4 Νοεμβρίου 2017

Μεγάλη νίκη εκτός έδρας με 3 - 1 (1 - 0), για την ομάδα μας !

Σε ένα πολύ καλό παιχνίδι, η ομάδα μας κέρδισε σήμερα στην Κόντσικα, την τοπική ομάδα με σκορ 3 -1. Στα πρώτα λεπτά του αγώνα, ο τερματοφύλακας της ομάδος μας έκανε φανταστική απόκρουση, κρατώντας το μηδέν και αυτό ίσως ήταν και το "κλειδί", που μπόρεσε η ομάδα μας να πάρει την τόσο σπουδαία εκτός έδρας νίκη. Στο πρώτο ημίχρονο το παιχνίδι ήταν μοιρασμένο και για τις δύο ομάδες.
Το σκορ άνοιξε για την ομάδα μας ο Στρ. Καπρινιώτης στο 44΄, για να κλείσει το πρώτο ημίχρονο με 1 - 0 για την ομάδα μας. Στο 55΄ έγινε το 2 - 0 για την ομάδα μας με τον Πάρη Ζενέλη, στο 64΄ η τοπική ομάδα μείωσε σε 2 - 1 και στο 83΄ ο Γιάννης Χαρίσης έκανε το 3 - 1 για την ομάδα μας, που ήταν και το τελικό σκορ.
Από την ομάδα μας διακρίθηκαν οι...Δ. Γεράκος, Β. Τσαραώσης, Κ. Ντέλλας, Π. Μούτας και Π. Ζενέλης.