Κυριακή 22 Νοεμβρίου 2015

"Χορεύοντας" στην βροχή και νίκη με 3 - 2 ( 1 - 1 ) για την ομάδα μας !

Με συνεχή βροχή (και ειδικά στο Α΄ ημίχρονο, με καταιγίδα !), η ομάδα μας κατάφερε να κερδίσει, την αξιόλογη και αξιόμαχη ομάδα του Αλμυρού Βουνοπλαγιάς, με 3 - 2 !
Η ομάδα μας έχανε με 1 - 0 από το 17΄, στο 22΄ κέρδισε πέναλτι το οποίο "κατάφερε" ο Κώστας Ντέλλας να το χάσει (η μπάλα στο δοκάρι και άουτ). Στο 41΄ η ομάδα μας κατάφερε να ισοφαρίσει σε 1 - 1, με ένα πάρα πολύ όμορφο γκολ (άπιαστο γυριστό σουτ) από τον Δημήτρη Μαγκλάρα !
Με την αρχή του δεύτερου ημιχρόνου, μετά από ένα "τσαφ" της μπάλας από αμυντικό της ομάδος μας, κατάφερε η ομάδα του Αλμυρού να προηγηθεί με 1 - 2 ! Η ομάδα μας πάλι κατάφερε να ισοφαρίσει σε 2 - 2 στο 56΄ με απευθείας κόρνερ του Κώστα Ντέλλα. Στο 79΄ έγινε η ολική ανατροπή από την ομάδα μας, κάνοντας το 3 - 2 , με τον Π. Ζενέλη !
Να σημειώσουμε ότι η ομάδα του Αλμυρού έπαιζε από το 78΄ με 10 παίκτες, λόγω αποβολής.
Από την ομάδα μας διακρίθηκαν...ο Γιάννης Παπάζης, Στ. Μυριούνης, Δ. Μαγκλάρας και Κ. Ντέλλας.