Κυριακή 7 Απριλίου 2019

Νίκη με 4 - 2 (1 - 1), εντός έδρας για την ομάδα μας

Η ομάδα μας σήμερα κέρδισε με 4 - 2 την ομάδα της Α.Ε. Κληματιάς.
Η φιλοξενούμενη ομάδα παρόλο που έπαιζε από την αρχή με 10 παίκτες (λόγω έλλειψης παικτών κάτω των 20 ετών), κατάφερε να προηγηθεί στο 4΄ με εύστοχο κτύπημα πέναλτι. Η ομάδα μας  ισοφάρισε με τον Π. Μούτα στο 44΄, και εκείνη με εύστοχο κτύπημα πέναλτι, για να κλείσει το ημίχρονο με 1 - 1.
Στο δεύτερο ημίχρονο και στο 56΄ ο Λευτέρης Μπάγιας έκανε το 2 - 1 για την ομάδα μας (βλ. Βίντεο). Στο 74΄ ο Βαγγ. Τσαραώσης έκανε το 3 - 1, στο 88΄ η φιλοξενούμενη ομάδα μείωσε σε 3 - 2 και στο 90΄ ο Αλ. Μπουτοβίνας έκανε το 4 - 2 που ήταν και το τελικό σκορ.

Από την ομάδα μας διακρίθηκαν οι...Μούτας Περικλής, Μάριος Κασίμης, Ντότης Ραφαήλ, Ντέλλας Κώστας και Λευτέρης Μπάγιας.

Η ομάδα μας έπαιξε με τους...
Σ. Μπαλατζία, Ραφ. Ντότης (79΄ Κ. Κόντος), Περ. Μούτας, Μ. Κασίμης, Κ. Ντέλλας, Σ. Μυριούνης, Λ. Μπάγιας, Β. Τσαραώσης (87΄ Θ. Γιώργας), Γ. Χαρίσης (45΄ Κ. Βασάκος), Αλ. Μπουτοβίνας, Β. Γκίτσας.

Σημ : Την επόμενη αγωνιστική, η ομάδα μας παίζει στην Αγία Μαρίνα με την τοπική ομώνυμη ομάδα (που είναι πρώτη στην βαθμολογία). Στον πρώτο γύρο, η ομάδα μας είχε χάσει εντός έδρας με σκορ 3 - 0 !