Δευτέρα 5 Φεβρουαρίου 2018

Νίκη εντός έδρας με 4 - 0 για την ομάδα μας !

Μια εύκολη νίκη πέτυχε χθες η ομάδα μας, επί της ομάδας του Αστέρα Αμφιθέας !
Η ομάδα μας προηγήθηκε στο σκορ στο 26΄ με τον Στρ. Καπρινιώτη, στο 38΄ μετά από κτύπημα φάουλ του Κ. Ντέλλα, αμυντικός της φιλοξενούμενης ομάδας έστειλε την μπάλα στα δίκτυα της ομάδος του και έτσι με αυτογκόλ έκανε το 2 - 0 για την ομάδα μας ! ένα σκορ που ήταν και σκορ ημιχρόνου.
Στο δεύτερο ημίχρονο και στο 61΄ ο Γιάννης Χαρίσης πέτυχε το 3 - 0 ! για να κλείσει το σκορ σε 4 - 0 στο 80΄ ο Βασίλης Κατσαβριάς, με ωραίο σουτ.
Από την ομάδα μας διακρίθηκαν οι...Μάριος Κασίμης, Κώστας Ντέλλας, Βαγγέλης Τσαραώσης, Αλέκος Μπουτοβίνας, Άγγελος Στρακόσια και Δημήτρης Γεράκος.

Η ομάδα μας έπαιξε με τους...
Δ. Γεράκο, Νικ. Ναθαναήλ, Κ. Ντέλλα, Π. Μούτας (75΄ Γ. Καρδάση), Στρ. Καπρινιώτη, Μ. Κασίμη, Β. Τσαραώση, Α. Στρακόσια (70΄ Β. Κατσαβριά), Γ. Χαρίση (80΄ Ευθ. Αναστασιάδη), Αλ. Μπουτοβίνα, Θ. Καραγιάννη (64΄ Π. Κολιούση).

Σημ : Την επόμενη αγωνιστική, η ομάδα μας παίζει εκτός έδρας με την ομάδα του ΑΠΟΕΛ. Στον πρώτο γύρο η ομάδα μας είχε κερδίσει με το επιβλητικό 6 - 1.