Κυριακή 18 Δεκεμβρίου 2016

Μεγάλη νίκη, εκτός έδρας με 4 - 0 για την ομάδα μας !

Μεγάλη νίκη με 4 - 0, πέτυχε σήμερα η ομάδα μας στα Γιάννενα με αντίπαλο την ομάδα του Π.Α.Ο. Ιωαννίνων.
Στο πρώτο ημίχρονο παρόλο που η ομάδα μας είχε την κατοχή της μπάλας, δεν έγιναν οι κλασικές ευκαιρίες και το αποτέλεσμα ήταν 0 - 0 !
Στο δεύτερο ημίχρονο και για τα πρώτα 15΄ η ομάδα μας έδειχνε πολύ κακή εικόνα. Με την είσοδο του Στρ. Καπρινιώτη και του Βασίλη Κατσαβριά η εικόνα άλλαξε, για 30΄ η ομάδα μας πετούσε πέτυχε 4 γκολ (θα μπορούσε να πετύχει περισσότερα, αλλά καμιά φορά σέβεσαι και τον αντίπαλο, που έπαιζε με 10 παίκτες και στο τέλος με 9 !).
Ο Πάρις Ζενέλης πέτυχε 3 γκολ (72΄ 75΄ και 89΄) και ένα ο Βασίλης Κατσαβριάς στο 81΄.
Από την ομάδα μας διακρίθηκαν οι ...Π. Ζενέλης, Λάμπρος Ντέτσικας, Γιάννης Παπάζης, Βαγγέλης Τσαραώσης και Ανδ. Γκούντας.

Η ομάδαμας έπαιξε με τους....
Σ. Μπαλατζία, Ν. Ναθαναήλ, Σπ. Γκορίτσας, Γ. Παπάζης, Λ. Ντέτσικας (Θ. Δήμος), Στ. Μυριούνης, Λ. Μπάγιας (Β. Κατσαβριάς), Γ. Μπράμις, Αλ. Γκούντας (Στρ. Καπρινιώτης), Β. Τσαραώσης, Π. Ζενέλης.

Σημ: Την ερχόμενη αγωνιστική ( Σάββατο 7 Ιανουαρίου) η ομάδα μας παίζει πάλι εκτός έδρας, στον Παρακάλαμο με αντίπαλο την ομάδα του Αγρ. Αστέρα. Είναι και η τελευταία αγωνιστική του πρώτου γύρου.