Σάββατο 6 Ιανουαρίου 2018

Νίκη με 3 - 2 (2 -1)εντός έδρας, για την ομάδα μας !

Μια ακόμα αγχωτική νίκη με σκορ 3 - 2, πέτυχε σήμερα η ομάδα μας επί της ομάδας του Π.Α.Σ. Κάστρου.
Η φιλοξενούμενη ομάδα προηγήθηκε στο 36΄ με 1 - 0, η ομάδα μας ισοφάρισε στο 42΄ σε 1 - 1 με τον Γιάννη Χαρίση και στο 44΄ ο ίδιος παίκτης μας, έκανε το 2 - 1 για να κλείσει το ημίχρονο με αυτό το σκορ.
Στο δεύτερο ημίχρονο και στο 48΄ η ομάδα του Κάστρου ισοφάρισε σε 2 - 2. Στο 58΄ πάλι ο Γιάννης Χαρίσης πέτυχε το τρίτο του τέρμα και έκανε το 3 - 2 για την ομάδα μας.
Το σκορ αδικεί και τις δυο ομάδες ! η ομάδα μας έχασε 3 - 4 κλασικές ευκαιρίες για να πετύχει περισσότερα τέρματα, με τους...Νικήτα Ναθαναήλ, Γιάννη Χαρίση και Βαγγέλη Τσαραώση. Η ομάδα του ΠΑΣ Κάστρου είχε δοκάρι.
Από την ομάδα μας διακρίθηκαν οι...Αλέξης Μπουτοβίνας, Γιάννης Χαρίσης και Βαγγέλης Τσαραώσης.
Η ομάδα μας έπαιξε με τους...
Δ. Γεράκο, Ν. Ναθαναήλ, Κ. Ντέλλα, Π. Μούτας, Στρ. Καπρινιώτης, Π. Χήτας, Β. Τσαραώσης, Α. Κλεισούρας (77΄ Μ. Κασίμης), Γ. Χαρίσης, Αλ. Μπουτοβίνας (81΄ Γ. Καρδάσης), Ε. Αναστασιάδης (56΄ Β. Γκίτσας).

Σημ: Την ερχόμενη αγωνιστική αρχίζει ο δεύτερος γύρος και η ομάδα μας παίζει στα Γιάννενα με την ομάδα της Α.Ε. Γιάννενα.