Σάββατο 18 Απριλίου 2015

Ήττα με 4- 2 ( 0 - 2 ), για την ομάδα μας !

Με πολύ ψηλά (ποιο ψηλά δεν γίνεται !) το κεφάλι, αποχαιρέτησε και τυπικά την Α΄ Κατηγορία σήμερα η ομάδα μας !
Παίζοντας, ένα πάρα πολύ καλό πρώτο ημίχρονο, προηγήθηκε με 2 - 0, με γκολ στο 34΄ του Στ. Μυριούνη, με ασύλληπτη κεφαλιά ! (βλ. βίντεο), για να διπλασιάσει το σκορ στο 42΄ με ωραίο σουτ του Χρ. Βαρτζιώτη και λάθος εκτίμηση του τερματοφύλακα του Καλπακίου.
Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα μας "έκατσε", με αποτέλεσμα το Καλπάκι σε 7 λεπτά (από το 51΄ έως το 58΄) να πετύχει 3 γκολ και να κάνει την ανατροπή ! Να σημειωθεί ότι το δεύτερο γκολ του Καλπακίου προήλθε από εύστοχο κτύπημα πέναλτι, αλλά είχε προηγηθεί καθαρό οφσάιντ, που δεν το έδωσε ο επόπτης !
Το τέταρτο τέρμα της ομάδος του Καλπακίου, πέτυχε ο νεαρός Μπενέκος (15 χρονών), με ωραίο τακουνάκι ! Μπράβο του !
Από την ομάδα μας διακρίθηκαν οι...Μυριούνης, Καλές, Πότσης, Ναθαναήλ Λ. και ειδικά στο δεύτερο ημίχρονο ο τερματοφύλακας μας Ηλ. Πέτρου.