Κυριακή 31 Αυγούστου 2014

Νίκη εκτός έδρας με 2 - 0 ( 1 - 0 ), για την ομάδα μας !

Στον πρώτο επίσημο αγώνα της χρονιάς για το κύπελλο Ερασιτεχνών, η ομάδα μας μετά από μια μέτρια εμφάνιση, κέρδισε στο Τσεπέλοβο την ομάδα του Πανζαγορισιακού, με 2 - 0 ( 1 - 0 ).
Η ομάδα του Πανζαγορισιακού δεν είχε τίποτα το αξιόλογο. Δεν έκανε ούτε μια ευκαιρία, σε αντίθεση με την ομάδα μας που έχανε την μια ευκαιρία μετά την άλλη, ειδικά στο δεύτερο ημίχρονο !
Το σκορ άνοιξε για την ομάδα μας στο 36΄ ο Γ. Πότσης με εύστοχο πέναλτι που κέρδισε ο Γ. Σιώτας. Στο δεύτερο ημίχρονο και στο 74΄ ο Λ. Μπάγιας τροφοδότησε από πλάγια τον Β. Τσαραώση και εκείνος με τον σειρά του τον Λ. Ναθαναήλ ο οποίος πέτυχε το 2 - 0 για την ομάδα μας.
Για την ομάδα μας διακρίθηκαν οι Σ. Καπρινιώτης, Γ. Παπάζης, Λ. Μπάγιας και Λ. Ναθαναήλ.
Μέτρια η διαιτησία του κ. Ντάρα ( Κατερίνης - Μάρκου ), με πολλά άστοχα σφυρίγματα ! σε σημείο που να δημιουργήσει πρόβλημα στους παίκτες και των δύο ομάδων ( σπάσιμο νεύρων ) !