Δευτέρα 21 Οκτωβρίου 2013

Πωγωνάτος - Αμπελόκηποι 2 - 1 !

Μετά από "ξηρασία" τριών αγωνιστικών και παίζοντας κατά διαστήματα ωραία μπάλα, η ομάδα μας κατάφερε να κερδίσει την ομάδα των Αμπελοκήπων με 2 - 1, ημίχρονο 2 - 0. Το σκορ θα μπορούσε να πάρει μεγάλες διαστάσεις για την ομάδα μας, ειδικά στο Α΄ ημίχρονο, εάν οι παίκτες μας ήταν ποιο προσεκτικοί στην τελική προσπάθεια. Χάθηκαν, τουλάχιστον τέσσερις μοναδικές ευκαιρίες με κενό το τέρμα, για τον πολλαπλασιασμό του σκορ, με τους Χρ. Στούκα, Βαγγ. Τσαραώση, Χρ. Βαρτζιώτη και Λευτ. Μπάγια.
Το σκορ άνοιξε στο 11΄ ο Χρ. Βαρτζιώτης και στο 39΄ έγινε το 2 - 0 με τον Χρ. Στούκα.
Στο δεύτερο ημίχρονο ο ρυθμός του παιχνιδιού έπεσε. Από το 69΄ η ομάδα μας έπαιζε με 10 παίκτες λόγω δικαιολογημένης αποβολής του Παπάζη ( σαν τελευταίος παίκτης, ανέτρεψε αντίπαλο παίκτη ) στο 87΄ η ομάδα των Αμπελοκήπων, μείωσε σε 2 - 1, μετά από τραγικό λάθος του Στ. Μυριούνη.
Δεν υπάρχει κανένας που να υστέρησε από την ομάδα μας.Ήταν σχεδόν όλοι διακριθέντες !